


| Parameter | Value |
|---|---|
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 75 V |
| Max Collector Current | 5 A |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 7 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 150 V |
| Power Dissipation | 4 W |
| Gain Bandwidth Product | 140 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 350 mV |
| Packaging | Reel |
| Transistor Type | NPN |
| Max Cutoff Collector Current | 10 nA |
Stock: 2843
Distributors
pcbx
Unit Price$0.62581
Ext.Price$0.62581
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.62581 | $0.62581 |
| 10 | $0.38985 | $3.89850 |
| 25 | $0.33831 | $8.45775 |
| 50 | $0.29358 | $14.67900 |
| 100 | $0.25477 | $25.47700 |
| 300 | $0.22382 | $67.14600 |
| 500 | $0.19663 | $98.31500 |
| 1000 | $0.17783 | $177.83000 |
| 3000 | $0.15982 | $479.46000 |
| 5000 | $0.14363 | $718.15000 |
